Kokia yra dėl gydytojo kaltės dalinai netektos klausos vertė?

Kokia yra dėl gydytojo kaltės dalinai netektos klausos vertė? Lietuvos apeliacinis teismas neseniai priėmė nutartį civilinėje byloje Nr. e2A-287-450/2023, kurioje buvo priimtas ieškovės – VšĮ Centro poliklinikos pacientės – apeliacinis skundas. Ieškovė kreipėsi į Centro poliklinikos otorinolaringologę dėl sutrikusios klausos vienoje ausyje, tačiau gydytoja, įvertinusi pacientės būklę ir atlikusi tyrimus, nenustatė visiškai jokio patologijos. Pacientė, vis dar jausdama nusiskundimus, po dvejų metų vėl kreipėsi į Centro polikliniką, kur buvo nusiųsta pas tą pačią gydytoją. Šį kartą pacientė pareikalavo siuntimo į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką. Šioje poliklinikoje pacientei buvo diagnozuotas dešinės ausies garsą suvokiančios sistemos pakenkimas, dešinės ausies neurosensorinis prikurtimas, o paskyrus magnetinio rezonanso tyrimą nustatytas nepiktybinis navikas, kuris buvo išoperuotas Santaros klinikose.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi pacientės apeliacinį skundą, padarė išvadą, kad sveikatos priežiūros paslaugos Centro poliklinikoje ieškovei buvo suteiktos netinkamai. Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad Centro poliklinikos otorinolaringologės suteiktos paslaugos neatitiko sąžiningo, protingo, patyrusio bei atidaus profesionalo elgesio standarto: gydytoja nepastebėjo ieškovės negalavimų, netinkamai surinko pacientės anamnezę ir netinkamai įvertino jos būklę, neskyrė šioje situacijoje reikiamų papildomų tyrimų, kitų specialistų konsultacijų, netaikė alternatyvių klausos sutrikimo matavimo metodų.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad tarp šių Centro poliklinikos gydytojos neteisėtų veiksmų ir pacientei po operacijos atsiradusios žalos egzistuoja priežastinis ryšys – laiku nustačius diagnozę buvo galima išvengti sunkių padarinių ar bent jau jų dalies ieškovės sveikatai.

Įvertinus tai, kad ieškovei po operacijos klausa nebuvo atkurta, jai neabejotinai buvo sukelti neigiami dvasiniai ir fiziniai išgyvenimai, nepatogumai, padidėjo ribojimai užsiimti įprastine kasdiene bei laisvalaikio veikla, ji neteko galimybės užsiimti sportine veikla, konstatuota, kad ieškovei Centro poliklinika turės atlyginti net 20 000 Eur neturtinę žalą.

Jei manote, kad paslaugos gydymo įstaigoje Jums buvo suteiktos nekokybiškai, nedelskite ir kreipkitės dėl galimo Jums padarytos žalos atlyginimo.